Mówi się o nich, że są jedną z najbardziej niedocenionych kapel folkowych w Polsce, natomiast za granicą święcą zasłużone tryumfy. Być może polska scena nie dorosła jeszcze po prostu do tego zespołu.
Kapela zaczynała jadnak, podobnie jak większość naszych rodzimych grup od koncertów i festiwali w Polsce. W latach 1997-2000 wystąpili na niemal wszystkich liczących się imprezach folkowych, zdobywając sporo nagród, m.in. III Miejsce i główną nagrodę organizatorów na „Mikołajkach Folkowych” `97 w Lublinie, oraz II nagrodę w Radiowym Konkursie Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja” `98 w Warszawie.
Ich międzynarodowa kariera zaczęła się od występu na na X Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Etnicznej „Tanz&Fest” w niemieckim Rudolstadt. Od tego czasu powoli zmieniają się proporcje, jeśli chodzi o ilość koncertów w kraju i za granicą.
W 2004 roku grupę doceniają Brytyjczycy, przyznając jej główną nagrodę „BBC 3 Awards for World Music 2004” w kategorii „Newcomer”.
Kapela ze Wsi Warszawa (w wersji eksportowej Warsaw Village Band) gra autorskie aranżacje muzyki ludowej, głównie polskiej, stawiając głównie na transowe brzmienie i tradycyjne wokale, wykorzystując tzw. „białe głosy”.
Pierwsza płyta zespołu – „Hop Sasa” – ukazała się tylko w Polsce, natomiast druga – „Wiosna Ludu” – jako „People`s Spring” ma swoje reedycje w kilku krajach Europy. W planach kolejna płyta Kapeli, najprawdowpodobniej zatytułowana „Wykorzenienie”.

Skład zespołu:
Piotr Gliński – baraban z czynelem, chimta, taniec staropolski
Maya Kleszcz – basy, śpiew, basetla, grymasy
Maciej Szajkowski – bębny obręczowe, tabla, dholak, pogwizd, taniec chocholi, stage diving
Sylwia Świątkowska – fidel płocka, skrzypce, ligawki, fujary, śpiew
Wojtek Krzak – skrzypce, kozienicki głos na puszczy, lira korbowa, drumla, streety, headbanging
Magda Sobczak – cymbały, śpiew, bębny