Bob z Dylan’s Town… Brzmi znajomo? Paradoksalnie nie jest to zbiór piosenek Boba Dylana, a autorski koncept album polskich muzyków, w którym poznajemy barwną historię z Dzikiego Zachodu, która jest opowieścią o duchach.
To oczywiście tylko jeden z aspektów płyty. Najważniejsza pozostaje muzyka. Dokładnie słychać, że inspiracją dla tej mrocznej, pełnej nostalgii historii były zespoły z nurtu znanego jako Alternative Country. Niby dominują tu akustyczne brzmienia, ale całość podszyta jest tajemniczą energią, którą trudno byłoby pewnie fanom Dolly Parton.
Wprawne ucho wyłapie tu szalenie obecnie popularny za Oceanem nurt Southern Gothic. Każdy kto słyszał ścieżkę dźwiękową do serialu „True Detective” wie o czym mowa. To intrygujące brzmienia, o których nie da się powiedzieć czy są country, folkiem, rockiem gotyckim… czy każdym z tych gatunków jednocześnie.

Pod szyldem PM2 Collective ukrywają się wokalista Piotr Wojtyczek oraz gitarzyści Marcin i Wojtek Mieszczakowie. Wraz z nimi w studio i na scenie pojawiają się zaprzyjaźnieni muzycy – stąd „Collective” w nazwie zespołu.

Rafał Chojnacki

Utwory: 1. (Intro) Witajcie w Dylan’s Town 2. Bob i Laura 3. Stryczek 4. Dzika banda 5. Psota Blues 6. Nie zapomnij mnie kochanie 7. Powrót 8. Odejście 9. Rzeka zapomnienia 20. Kołysanka dla wiecznych kochanków
Wyd. PM2 Collective, 2015